spot_img

ذات صلة

جمع

Plazmový řezací stroj: Řada výhod pro efektivní dělení různých materiálů

Řezání plazmou je využíváno zejména pro dělení různých kovů....

Milostný život Ryb

Ryby budou vždy první, kdo navrhne strávit víkend sledováním...

Letíte na dovolenou? Prohlédněte si rady na bezproblémový let

Letní dovolenková sezóna je po uvolnění pandemických opatření opět...

Týden v cestování: Austrálie jako před pandemií či prohlídka Istanbulu zdarma

Osm důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohly uniknout.
Do Austrálie cestujeme jako před pandemií. Od 6. července se před cestou do Austrálie turisté s platnými vízy již nemusí prokazovat COVID pasem. Není povinné prokázat se dokumenty potvrzujícími očkování ani negativní test. Není již nutné vyplňovat ani formulář tvz. Digital Passenger Declaration. Více o vstupních podmínkách do Austrálie naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Turkish Airlines při dlouhých přestupech opět nabízí prohlídku Istanbulu zdarma. Turecké aerolinky po dvouleté pauze opět spustily bezplatné prohlídky metropole Istanbul. V nabídce jsou sedm dní v týdnu a až šestkrát za den. Na prohlídku mají nárok všichni pasažéři, jejichž přestup v Istanbulu je v rozmezí šesti až 24 hodin. Více o bezplatné prohlídce Istanbulu naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Kypr znovu zavádí povinné nošení roušek v interiéru. Od 8. července kyperské úřady opět zavedly povinnost zakrývání úst a nosu v interiéru pro všechny osoby starší 12 let. Kypr tak reaguje na zvýšené počty infikovaných koronavirem. Zároveň však kyperský ministr zdravotnictví zdůraznil, že situace v kyperských nemocnicích je pod kontrolou a další zavádění opatření není v plánu.

Sardinie zavádí vstupné na dvou plážích. Italský ostrov bojuje s masovým turistem a na dvou plážích – Cala Coticcio a Cala Brigantina na ostrově Caprera zavádí vstupné ve výši tří eur. Zároveň je omezen maximální počet denních návštěvníků, a to na 60, ve snaze ochránit místní ekosystém. Místo na pláži si bude moci do budoucna možné zarezervovat také prostřednictvím aplikace.

Bhútán se otevírá a zvedá cenu turistické daně. Země se cestovatelům otevře 23. září po dvou letech. Zároveň se zvedá i cena turistické daně – nově bude stát místo 65 dolarů 200 dolarů. Poplatek má podle CNN kompenzovat uhlíkovou stopu, kterou turisté vyprodukují. Království je pro veřejnost otevřeno od roku 1974, před pandemií do něj v roce 2019 přijelo 315 tisíc cestovatelů.

Air New Zealand plánuje vytvořit první patrové postele v ekonomické třídě na světě. Do roku 2024 si budou moci cestující ekonomické třídy letící společností Air New Zealand zarezervovat místa na spaní na patrových postelích během dálkových, více než 17hodinových letů. Více o patrových postelích naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Bali začne při vstupu na ostrov vyžadovat posilující dávku očkování. Nové nařízení by mělo vstoupit v platnost v následujících dvou týdnech. Zvyšující se počty nakažených koronavirem přiměly indonéské úřady jednat i přesto, že neuplynuly ani dva měsíce od zrušení požadavku předkládat před příjezdem na Bali negativní test na COVID-19.

Trinidad a Tobago uvolnilo vstupní podmínky spojené s koronavirem. Od 1. července Trinidad a Tobago ruší povinnost prokázat se očkováním, testováním či dokladem o překonání onemocnění COVID-19.

spot_imgspot_img