الرئيسية Rady a Návody Plazmový řezací stroj: Řada výhod pro efektivní dělení různých materiálů

Plazmový řezací stroj: Řada výhod pro efektivní dělení různých materiálů

0

Řezání plazmou je využíváno zejména pro dělení různých kovů. Díky tomu je univerzální a najde využití v rozmanitých oblastech. Plazma nabízí vysokou řeznou rychlost, preciznost i kvalitu řezu. Nejde přitom o složitý proces, díky tomu je oblíbený mezi kutily i profesionály.

Plazmový řezací stroj

Naprostým základem pro řezání plazmou je samozřejmě kvalitní plazmový řezací stroj. Ten je tvořen třemi základními komponenty – zdrojem energie, kompresorem a hořákem. Jednou z výhod plazmového řezání je využití stlačeného vzduchu. Lze tak ušetřit, namísto nákupu speciálních plynů je dostačující kompresor. Klíčová je však čistota vzduchu, abyste předešli zanášení a poškození hořáku.

Plazmový hořák

Plazmový hořák je relativně jednoduchým zařízením. Je tvořen tryskou a jednoduchým tlačítkem na ovládání. Z trysky vychází horký plazmový paprsek ve vysoké rychlosti. Právě ten umožňuje precizní a kvalitní řez. Výhodou je, že do materiálu je přenášeno pouze minimum tepla, snižuje se tedy riziko vzniku deformací. Navíc při řezání plazmou příliš nezáleží na kvalitě materiálu – může být lehce zkorodovaný, natřený či jinak znečištěný. Je přitom zachována vysoká kvalita řezu.

Plazmová svářečka

Plazma je využívána zejména pro dělení materiálů, ovšem plazmová svářečka je kombinovaným zařízením, které umožňuje řezání i svařování. Můžete tak získat jeden univerzální nástroj. Kromě toho jsou navíc dostupné praktické sety. Získáte tak vše v jednom – plazmová řezačka, kabel i hořák. Máte tak výběr bez starostí. Praktickou volbou jsou řezačky se zabudovaným kompresorem. Jde o kompaktní zařízení, které můžete pohodlně vzít kamkoli s sebou.

Plazmové řezání je efektivní, rychlé a precizní. Jde přitom o relativně jednoduchou metodu, díky čemuž je oblíbená u zkušených i méně zkušených napříč různými oblastmi.

Exit mobile version