spot_img

ذات صلة

جمع

Plazmový řezací stroj: Řada výhod pro efektivní dělení různých materiálů

Řezání plazmou je využíváno zejména pro dělení různých kovů....

Milostný život Ryb

Ryby budou vždy první, kdo navrhne strávit víkend sledováním...

Letíte na dovolenou? Prohlédněte si rady na bezproblémový let

Letní dovolenková sezóna je po uvolnění pandemických opatření opět...

Dovolená v Chorvatsku, jak ji neznáte. Která místa se vyplatí navštívit

Chorvatsko každý rok navštíví statisíce Slováků ai během pandemie si udrželo post nejoblíbenější středomořské destinace. Co se na pobřeží „slovenského moře” vyplatí vidět a zažít letos?
Chorvatské pobřeží je oblíbené díky čistému moři, pestré nabídce pláží, ostrůvkům v Jaderském moři, romantickým zátokám a útesům. Už dlouhá léta patří k nejnavštěvovanějším destinacím Slováků. Země je nám skutečně blízká, a to nejen na mapě, ale také v souvislosti s podobnou kulturou, jazykem a gastronomií.

Plánujete cestu za sluncem do Chorvatska i letos? Nenechte si ujít to nejlepší, co země nabízí.

Zamiřte do destinace vašich snů
Chorvatsko je plné nádherných míst s rozmanitou přírodou a pestrou nabídkou zážitků. Poznejte nejkrásnější destinace, ostrovy a města, která se mohou stát vaším dovolenkovým domovem.

Istrie
Největší chorvatský poloostrov ponořený do průzračných modrých vod Jadranu. Istrie svým návštěvníkům nabízí romantická městečka, historické památky mnoha kultur, krásné pláže lemované voňavými borovicemi a přístavy plné veselých loděk.

Své brány vám otevřou dokořán středověká města Motovun, Grožnjan, Završje, Oprtalj nebo nejmenší městečko na světě – Hum. Vychutnejte si výhledy z vrchů pohoří Učka nebo nasedněte na loď a prozkoumejte velkolepý národní park Brijuni.

Dalmácie – Split
Velkolepé město římského císaře Diokleciána Split leží na východním pobřeží Jaderského moře, mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem. Region není jen o dobrém chorvatském jídle, slunci či odpočinku na pláži. Zažít zde můžete také návrat do dávné minulosti. Za návštěvu stojí Diokleciánův palác, Jupiterův chrám nebo umělecké klenotnice v podobě muzeí a kostelů.

Vydejte se po stopách starověkých kultur a prozkoumejte srdce Dalmácie s mnoha ostrovy a obdivuhodnými přírodními krásami, jako jsou pohoří Biokovo nebo pláž Zlatý mys na ostrově Brač, ale také kulturním bohatstvím, které překoná všechna vaše očekávání.

Dalmácie – Dubrovník
Jedno z nejkrásnějších míst na světě, Dubrovník, nabízí celé kilometry oblázkových pláží ideálních ke koupání a letní dovolené. Perlu Jadranu obepínají slavné hradby s věžemi, borové lesy i olivové háje. Nenechte si ujít pevnost Revelin a Lovrijenac, Františkánský klášter, Orlandův sloup či Onforiovu fontánu.

Za hradbami Dubrovníku můžete poznávat ostrovy okouzlujících dějin, kamenná městečka protkávaná romantickými uličkami nebo slaná jezera a stoleté lesy Národního parku Mljet, který mnozí považují za nejkrásnější místo na Jadranu. Dubrovník je zároveň vstupní branou do nejjižnějších, řídce osídlených chorvatských ostrovů Koločep, Lopud a Šipan.

Brusle
Město Korčula podle mnohých představuje menší verzi Dubrovníku. Představuje oblíbenou destinaci pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit aktivně. Stejnojmenný ostrov je posetý nádhernými kopci, vinohrady a olivovými háji. Na jihu ostrova najdete spoustu menších pláží a více než 200 jeskyní.

Navštivte antický kámen na Vrbniku, odpočiňte si za zdmi kláštera na Badiji, užijte si kánoe nebo kajak podél útesů a strmých svahů. Na břehu moře si můžete vychutnat dokonalé tradiční pokrmy a jedinečná místní vína.

Nejkrásnější pláže Chorvatska
Plavání, potápění, odpočinek s rodinou nebo vodní sporty – ať už toužíte strávit dovolenou u moře jakkoli, nenechte si ujít nádherné písčité a kamenité pláže Chorvatska, na které tak snadno nezapomenete.

Bijeca
Istrický plážový ráj v městečku Meduline. Příjemné podnebí a kráska země jsou hlavním důvodem, proč je toto místo již odedávna oblíbeným letoviskem na Jadranu. Písečná pláž Bijeca je dlouhá asi 1 km a díky mírnému vstupu do moře je skvělým místem k odpočinku pro rodiny s dětmi.

Tři Žala
Oblázkové pláže Tri Žala naleznete nedaleko města Korčula. Pokud vám nevyhovuje rušné pobřeží přímo ve městě, na těchto plážích naleznete svůj soukromý ráj. V klidném prostředí budete mít mnoho příležitostí k rybolovu, plavání či člunkování v křišťálově čisté vodě.

Banje
Atrativa pláž v Dubrovníku s nádhernou kulisou Starého města a výhledem na ostrov Lokrum. Kromě krásných výhledů na historické památky se Banje může pochlubit také velmi čistou vodou a pestrým podmořským životem. Pro sportovce jsou k dispozici vodní skútry či paragliding.

Zrče
Jaderskou královnou zábavy je nepochybně pláž Zrće na ostrově Pag. Právě zde se koná velké množství letních festivalů a hudebních vystoupení světoznámých hvězd. Zdá se, že dveře nočních klubů nikdy nejsou zavřené. Pokud milujete hlasitou hudbu a chcete se bavit až do rána, případně vyzkoušet vodní lyžování nebo jízdu na vodním skútru, Zrće vás určitě nezklame.

spot_imgspot_img