spot_img

ذات صلة

جمع

Plazmový řezací stroj: Řada výhod pro efektivní dělení různých materiálů

Řezání plazmou je využíváno zejména pro dělení různých kovů....

Milostný život Ryb

Ryby budou vždy první, kdo navrhne strávit víkend sledováním...

Letíte na dovolenou? Prohlédněte si rady na bezproblémový let

Letní dovolenková sezóna je po uvolnění pandemických opatření opět...

7 nenáročných tipů, jak vnést do domácnosti trochu exotiky

Pokud už ne na vysněnou dovolenou do tropů nebo na nějaký ostrov, proč si nedopřát trochu exotiky alespoň doma? Možností, jak na to, je hned několik. Stačí se inspirovat osvědčenými tipy a vnést do svého příbytku pořádnou dávku svěžesti.

 1. Nešetřete zelení
  Exotika jde ruku v ruce s vůněmi a svěží atmosférou. O tu se stará zejména živá vegetace, bez které by tropy nebyly tropy. Pokud tedy chcete v domácnosti docílit co nejživější atmosféry, nešetřete exotickými druhy rostlin. Samozřejmě, pozor na to, abyste to nepřehnali. Příliš mnoho zeleně v bytě neškodí jen designu, ale může zasáhnout i zdraví.
 2. Ozdobte si byt miskou s ovocem
  K voňavé exotice plné barev patří také šťavnaté ovoce. To nemusíte využívat jen v kuchyni, ale také při dekorování interiéru. Jedná se o nenáročný způsob výzdoby, při kterém vám postačí čerstvé ovoce, nejen to exotické. Plusem je, že podmínka využívat čerstvých plodů vám umožní mít doma nové dekorace tohoto druhu každý den.
 3. Povyšte ovoce na bytový doplněk
  Ovoce lze využít k mnoha způsobům. V případě dekorací se nepoužívá pouze jako aranžmá exotických ovocných misek. Při troše kreativity ladí iv kombinaci s textiliemi. Takové spojení se často používá například jako jednoduchá minimalistická ozdoba stolů nebo poliček.
 4. Vsaďte na správné osvětlení
  Jarní nebo letní večery s nádechem hřejivé exotiky se neobejdou bez atmosférických světel. Na balkoně, terase nebo v zahradě si můžete rozvěšet např. lampičky vyrobené z kokosových ořechů, ve kterých budou do rytmu bláčet plamínky svíček.
 5. Zaexperimentujte s orientálním nábytkem
  Dalším důležitým elementem exotických interiérů je nábytek. Jeho výběr může být zaměřen na klasické exotické modely z ratanu či bambusu nebo na orientálnější vzorované kousky, které koketují s materiály jako kašmír či kůže.
 6. Stačí jeden obraz a ožije celý domov
  Jen k málokterým interiérovým stylům se hodí tak široké barevné spektrum jako k těm exotickým. Někdy však není potřebná kvantita, postačí jediný nádherný obraz s hlubokým poselstvím zavěšený třeba na stěně v obýváku. Ve spojitosti s výše uvedenými tipy tak domácnost nabude tu pravou exotickou náladu.
 7. Přineste si kousek moře v akváriu
  Na závěr přeměny domácnosti na soukromé exotické hnízdečko můžete popřemýšlet nad akváriem. Tropické rybičky plovoucí mezi mušlemi a zelenými rostlinami jsou skvělou možností, jak si přinést kousek moře rovnou do obývacího pokoje a užít si exotiku v maximálním pohodlí.
المادة السابقةZajímavý příběh loga
المقالة القادمةSdílené bydlení – jak, proč, za kolik
spot_imgspot_img