spot_img

ذات صلة

جمع

Plazmový řezací stroj: Řada výhod pro efektivní dělení různých materiálů

Řezání plazmou je využíváno zejména pro dělení různých kovů....

Milostný život Ryb

Ryby budou vždy první, kdo navrhne strávit víkend sledováním...

Letíte na dovolenou? Prohlédněte si rady na bezproblémový let

Letní dovolenková sezóna je po uvolnění pandemických opatření opět...

5 triků, které učiní malý byt větším

Zařídit byt o ploše kolem 50 m2 tak, aby byl funkční i pěkný, je vždy velkou výzvou. Designéři však na to mají několik jednoduchých triků.

 1. Vybírejte světlejší barvy
  První zásadou je zaplavit malý prostor světlými barvami. To však neznamená jen bílou, krémovou a světle žlutou. Klidně jděte i do výraznějších barev, ale co se jejich intenzity týče, zvolte jejich světlejší odstíny. Například světlou oranžovou, fialovou, šedou, modrou nebo i zelenou. Dobrou strategií je také na světlé základní plochy, jako jsou stěny, pohovka či podlaha, dodat několik výraznějších solitérů v zářivějších odstínech.
 2. Multifunkční nábytek
  Ten je pro efektivní využití malého prostoru nezbytný. Typickým příkladem je rozkládací pohovka, ale pomůže i taburet s úložným prostorem či stůl, který lze využít jako jídelní, i jako pracovní.
 3. Hledejte „lehký“ design
  Jděte spíše do lehčích a menších kusů, které nezaberou tolik místa. Důležité je, aby měly štíhlé a vzdušné linie, co nejméně uzavřených skříněk a plných masivních podstav. I klasický konferenční stolek klidně nahraďte malým příručním stolkem, otevírací dveře zasouvacími as doplňky také šetřete. Vyhýbejte se i těžkým závěsům.
 4. Netradiční úložné prostory
  Velkým problémem malých prostor je málo úložného místa. To vyžaduje kreativní a flexibilní řešení, jak udržet nepořádek na uzdě. Dnes naleznete dost designérských nápadů na nástěnné či stropní systémy, pomohou i skryté zásuvky v různých částech zařízení.
 5. Pohrajte si se zrcadly
  Nejlepším trikem, jak vytvořit dojem většího prostoru, je umístit zrcadlo naproti oknu. Světlo se v zrcadle odrazí a vytvoří tak iluzi druhého okna. I do minimalistického interiéru můžete umístit například vintage zrcadlo nebo zrcadlo s nádechem historie. Pár takových skvělých kousků jsme našli na Bazar.sk. Dalším tipem je položení zrcadla za lampu nebo jiný zdroj světla. Světlo z lampy se v zrcadle odrazí do místnosti, přičemž pokoj bude působit větší. Použít můžete stolní lampy nebo lustry.
spot_imgspot_img